Únor 2010

Piracy is a Crime... Parodie na pirátství

28. února 2010 v 23:00 | Septima Severa |  ► povídky
Dovolte mi, abych vám představila povídku k nedokončenému obrázku z mé dílny (ale nikdy jsem neřekla, že ten obrázek má statut vyšší pozornosti)... Především děkuji Aidri za přísun několika nápadů přes skype, a za její trpělivé snášení salv smíchu... Fajn, ale nijak extra směšná parodie to stejně není...
Příjemnou zábavu, dámy a pánové!


… Stála nehybně jako socha, jednu nohu opřenou o bednu od Coca Coly, a dívala se skrze dalekohled, co je v brzké době čeká. Vál mírný severozápadní vítr a pohrával si s jejími rubínově červenými vlasy zpola schovanými pod šátkem. Panovalo příjemné počasí a slunce sklánějící se k obzoru barvilo okolní mraky odstíny od světle žluté přes oranžovou až k purpurově červené. Na zádi se ve vánku zmítala pirátská vlajka…

Malá úvaha o velkém bahně

27. února 2010 v 18:59 | Septima Severa |  ► literární odpad
Všichni jsme jen přežitky světa. Ubohý odpad, který zůstal ležet na smetišti země bez jakéhokoli užitku, s nálepkou "nerecyklovatelný". Už jste to někdy zažili? Také vám bylo tak podivně špatně při pomyšlení, že až dostudujete, půjdete do práce? Napadlo vás vůbec někdy, že dříve to bylo snad i lepší? Dříve jsme vážně nebyli stroji jako dnes, nevedli jsme tak obyčejný život. Mohli jsme si dělat víceméně cokoli, byli jsme svobodní. A teď? Ukončíme základní vzdělání, rodiče nás donutí jít na střední, dokončíme maturitu a vesměs si vybíráme vysokou školu. A přitom sháníme práci, protože dnešní svět se točí jen kolem peněz. Peníze tu a tam, za ně si koupíš všechno. Úplně. Ano, dnes si za ně koupíš naprosto cokoliv. I moc. Ale svobodu, tu nikdy. Čas se už nikdy nevrátí tam, kde jsme byli šťastní. A kdy to vlastně bylo? Vždycky se našel nějaký debil toužící po moci. A proč? Protože to máme v genech. Každý z nás totiž touží po tom mít nějaký vliv, naprosto každý. Bez rozdílu. Jen to někteří z nás nedávají najevo a dusí to v sobě. Nikdo to přeci vědět nemusí, bude to naše malé, sladké tajemství… Na jak dlouho? To nikdo neví… Však ono se ještě ukáže, kdo to vlastně vyhraje, tenhle zápas o moc.
Ale já nechci. Už mě unavuje žít. Nebaví mě to, nemůžu si dělat, co chci. Jen si musím nasazovat masku poddanosti a tvářit se, že se nic neděje. Ale ono se děje! Sere mě to tu, připadám si jako ošklivý havran lapený ve zlaté klícce! Jaká to ironie, dopadla jsem jako ta nejhorší spodina, lůza, na niž svět pohlíží skrze prsty. Copak si to zasloužím? Asi ano, to už je jen a jen na vás, lidé. Nechte mě tu shnít. Nechte mě tu pojít z nedostatku místa, však já už brzo chcípnu. Ale vy si to nepřipouštějte. Nedopadněte stejně jako já. Protože já jsem sešla z cesty. A nejspíš se na ni už nikdy nevrátím… Jsem prostě vykolejený vlak, co zůstal ležet někde ve škarpě, a každému je to úplně u prdele. Tak jako dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Pořád dokola. Začarovaný kruh.

Styx

23. února 2010 v 18:58 | Septima Severa

Už je to pěkná řádka let, co Freya neviděla svou dceru. Občas se o ní něco málo dozvěděla. Podle všeho z ní roste pěkná dáma. I když převažují vlohy po otci, některé rysy zdědila po své matce. Byla to neobyčejně talentovaná a nadaná žačka.
Freya si to nechtěla připouštět, ale stýskalo se jí. Ano, moc tesknila po své dcerce. Možná by ji už ani nepoznala, možná bylo vzájemné odloučení přeci jen nejlepším řešením. Avšak svědomí v ní dnem i nocí hryzalo. Nedalo jí spát.
Časem si na samotu zase zvykla. Ale i tak jí chyběl dětský smích… pláč… výskot… Nikdo netuší, jakou oběť musela podstoupit.


Tři drabbles... Souhrnné téma: Zima

16. února 2010 v 18:48 | Septima Severa |  ► drabbles
BŘEČKA
Sníh… Ano, opět pozorovala ty bílé sračky, jak se z nebes snášejí v chomáčcích na zem a ulpívají na všem, čeho se byť jen dotkly. Přepadla ji deprese, tak jako každý rok. Pokaždé to bylo stejné, jednotvárné, nudné… Proč vlastně?
Sníh. Bílý sníh… Natáhla před sebe zkřehlou ruku. Pár vloček jí ulpělo na dlani, aby během okamžiku zmizely navždy. Rozpustily se a jí na dlani zbyla jen kapka vody. Byla to předzvěst něčeho jiného? Blíží se snad něco horšího? Proč vlastně kraji vládne krutá Zima?
Sníh na chodníku rychle tál, silnice i chodníky byly pokryty roztátou břečkou. A bude hůř…