Malá úvaha o velkém bahně

27. února 2010 v 18:59 | Septima Severa |  ► literární odpad
Všichni jsme jen přežitky světa. Ubohý odpad, který zůstal ležet na smetišti země bez jakéhokoli užitku, s nálepkou "nerecyklovatelný". Už jste to někdy zažili? Také vám bylo tak podivně špatně při pomyšlení, že až dostudujete, půjdete do práce? Napadlo vás vůbec někdy, že dříve to bylo snad i lepší? Dříve jsme vážně nebyli stroji jako dnes, nevedli jsme tak obyčejný život. Mohli jsme si dělat víceméně cokoli, byli jsme svobodní. A teď? Ukončíme základní vzdělání, rodiče nás donutí jít na střední, dokončíme maturitu a vesměs si vybíráme vysokou školu. A přitom sháníme práci, protože dnešní svět se točí jen kolem peněz. Peníze tu a tam, za ně si koupíš všechno. Úplně. Ano, dnes si za ně koupíš naprosto cokoliv. I moc. Ale svobodu, tu nikdy. Čas se už nikdy nevrátí tam, kde jsme byli šťastní. A kdy to vlastně bylo? Vždycky se našel nějaký debil toužící po moci. A proč? Protože to máme v genech. Každý z nás totiž touží po tom mít nějaký vliv, naprosto každý. Bez rozdílu. Jen to někteří z nás nedávají najevo a dusí to v sobě. Nikdo to přeci vědět nemusí, bude to naše malé, sladké tajemství… Na jak dlouho? To nikdo neví… Však ono se ještě ukáže, kdo to vlastně vyhraje, tenhle zápas o moc.
Ale já nechci. Už mě unavuje žít. Nebaví mě to, nemůžu si dělat, co chci. Jen si musím nasazovat masku poddanosti a tvářit se, že se nic neděje. Ale ono se děje! Sere mě to tu, připadám si jako ošklivý havran lapený ve zlaté klícce! Jaká to ironie, dopadla jsem jako ta nejhorší spodina, lůza, na niž svět pohlíží skrze prsty. Copak si to zasloužím? Asi ano, to už je jen a jen na vás, lidé. Nechte mě tu shnít. Nechte mě tu pojít z nedostatku místa, však já už brzo chcípnu. Ale vy si to nepřipouštějte. Nedopadněte stejně jako já. Protože já jsem sešla z cesty. A nejspíš se na ni už nikdy nevrátím… Jsem prostě vykolejený vlak, co zůstal ležet někde ve škarpě, a každému je to úplně u prdele. Tak jako dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Pořád dokola. Začarovaný kruh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella | Web | 27. února 2010 v 19:04 | Reagovat

ahoj... prosím u mě na blogu je soutěž o nej. blog a tak tě chci poprosit, jestli by si pro někoho nectěl/a hlásnout. Je to moc důležité pro ty soutěžící blogy... Hlasuj prosím jen protoho kdo se ti líbí! Jestli ti tato reklama vadí tak jí klidně vymaž...

2 AidrienAssagir | Web | 28. února 2010 v 13:33 | Reagovat

Smutná pravda, melda.  :-(  :-(  :-(

3 Ilma | Web | 15. srpna 2013 v 17:33 | Reagovat

K zamyšlení, hezká formulace, vyjadřování, a vyzdvihování podstaty. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama