Studenti píší noviny, projekt MF Dnes - podzimní kolo

7. března 2010 v 13:02 | Septima Severa |  ► literární odpad
NOVODOBÉ VZORY PRO MLADÉ JEDNADVACÁTÉHO STOLETÍ

Takže… Myslet si, že dnešní děti, ať už české či jiné národnosti, mají vzory mezi rodiči či ve škole mezi učiteli, je dnes trochu víc přitažené za vlasy. Dnes většina školáků na své vychovatele v oblasti vzdělání a kultury spíše nadává a klesla na takovou úroveň, že spolu svádí dokonce i boj (alespoň ten názorový)… Vztahy mezi nimi mohou být natolik vyhrocené, až se to nebude dát vydržet.
Ne, naše generace si hledají vzory spíše v řadách různých subkultur a všeho, co je s nimi spojeno. A dnes je výběr opravdu pestrý. Na scénu se derou vážně všichni a většina z nás se chce nějakým způsobem zviditelnit, zapsat se do historie alespoň natolik, aby si je někdo pamatoval. Jiní zajdou až mnohem dál…
Každopádně však na ulici lze potkat prakticky kohokoliv a cokoliv. Že jste ještě nenarazili na člověka s křiklavou barvou na vlasech, pokud možno ověšeného řetězy, plackami, s nášivkami na oblečení a s čírem na hlavě, například? Vážně ne? To je divné… A co třeba černě podmalované oči, černá, červená, růžová a jedovatě zelená barva na oblečení? To vám také nic neříká? Škoda… To a ještě mnohem víc jsou totiž vizáže našich vrstevníků a mladších ročníků, jak tak poslední dobou pozoruji.
Emo, Gothic, Punk… nejsou to jen styly hudby, jsou to i subkultury, ke kterým poslední dobou vzhlíží víc a víc lidí, ačkoliv zdaleka nejsou záležitostí nového tisíciletí. Existují už dlouho, jen se o nich tolik nemluvilo. A to, že je republika zmítána vlivem vyspělého Západu, začalo řetězovou reakci, na jejímž konci je právě ta masa mladých lidí vzhlížející se v těch stylech života.
Nezastávám ani pozitivní, ani negativní názor na tuhle "módu". Jen necítím potřebu stát se její součástí, i když někteří v mém okolí si myslí opak a já to moc dobře vím. Dobrá, neříkám, že jsem nikdy neměla vzory, ale abych něco dokázala, není pro mne idol podstatný. Každý jsme přeci jedinečný.

Veronika Truhlářová
Akademické gymnázium Štěpánská
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama