Drogově závislá (songfic)

2. prosince 2010 v 19:59 | Septima Severa |  ► povídky
DROGOVĚ ZÁVISLÁ
songfic: Metric - Help I'm Alive            Kapky horké vody dopadaly na Jenninu kůži a stékaly kamsi dolů po jejím těle, jako by snad letěly vstříc svému osudu. A ona tam jen stála a snažila se relaxovat. Snažila se aspoň na chvíli zapomenout na to, kým je a kde se právě nachází, přála si vypustit z hlavy ten kruh stále se opakujících sezení s psychology a léčby její drogové závislosti.
            Chtěla snad, aby to zašlo tak daleko? Daleko za hranice její svobody?
            Náhle měla chuť sesunout se na zem, rozplakat se a nechat slzy, aby smyly její hanbu. Teď totiž byla až na samém okraji společnosti. Té společnosti, do které dřív patřila…

            …
            Vztáhla ruku k zrcadlu nad umyvadlem a rozechvělými prsty z něj setřela rosu. A nemohla uvěřit vlastním očím. Ten obličej s propadlými tvářemi a nezdravě zbarvenou pletí, ta dokonalá lidská troska s kruhy pod očima, to že je ona? Ne, to přeci nemůže být pravda. Určitě je to jen klam, někdo cizí… Protože ona se nepoznávala.

I tremble
They're gonna eat me alive
If I stumble
They're gonna eat me alive

Can you hear my heart beating like a hammer, beating like a hammer
Help, I'm alive, my heart keeps beating like a hammer
Hard to be soft, tough to be tender
Come take my pulse, the pace is on a runaway train
Help, I'm alive, my heart keeps beating like a hammer, beating like a hammer

            Jenna byla v šoku. Tak moc se za těch několik měsíců změnila. Drogy jí vzaly všechno - přátele, rodinu, štěstí, zdraví, krásu -, ale ji nechaly žít a trpět. Každý den, každá hodina ji mučila, nutila ji dívat se, jak se z obyčejné středoškolačky stává jen bezduché tělo. Stín. Přestávala jíst, zhubla. Onemocněla. Ale už nedokázala přestat. Její svobodná vůle byla tatam, kdesi v nenávratnu.
            Na okamžik sklopila oči. Vpichy z jejích rukou jen tak nezmizí. Ještě hodně dlouhou dobu budou připomínat, na jakou cestu se z vlastní nerozvážnosti vydala. A nejspíš si ještě plně neuvědomovala, jaké štěstí vlastně měla. Protože jiní končili v márnici, kdežto jí se snažili pomoct.
            Pomoct…

If you're still alive
My regrets are few.
If my life is mine,
what shouldn't I do?
I get wherever I'm going,
I get whatever I need
while my blood's still flowing
and my heart still beats.

            Ano. Ona teď byla zamčená mezi čtyřmi stěnami, pod neustálým dohledem lékařů. Ačkoli už předem bylo jasné, že i po absolvování léčby se opět může vrátit k drogám a že odvykací kúra nemusí být úspěšná, přesto jí pomáhali. I když bylo jen na ní, jestli pomoc přijme, byli tu…

Help, I'm alive, my heart keeps beating like a hammer
Hard to be soft, tough to be tender
Come take my pulse, the pace is on a runaway train
Help, I'm alive, my heart keeps beating like a hammer, beating like a hammer

            Bolelo to. Trpěla. Její vlastní tělo ji teď mučilo silnou touhou po další dávce a ona jen stěží odolávala jeho nářkům a prosbám. A vždy, když dostala svou dávku léčiv, naříkalo ještě urputněji, naléhalo a dožadovalo se heroinu jako malé dítě, kterému právě sebrali oblíbenou hračku.
            Neuplynul ani jediný den, kdy by nepřemýšlela o konci toho všeho. Přála si zastavit ten kolotoč, tu ubohou parodii na život. Nemohla však nic udělat, poněvadž kdyby se jen pokusila sáhnout si na život, oni by jí v sebevraždě zabránili. Nechali by ji dál bojovat s vlastními démony…
            Jenna však měla démona jediného. A ten s každým dalším dnem rostl a sílil. Viděla ho všude jako nějaký přelud. Cítila jeho horký dech na svém zátylku, sevření jeho pokroucených pařátů na svých pažích. Držel ji pevně a pokaždé, když se mu pokoušela vzepřít, jeho stisk zesílil. Dokonce i teď viděla jeho neurčitý obrys v zrcadle. Upíral na ni svůj žhnoucí pohled.
            Najednou z něj měla strach. Bála se, co jí udělá příště, až se mu nepodvolí. Co jí vezme potom? Vždyť ona už neměla nic.
            … Leda že by si vzal její život.

Help, I'm alive.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama