Červenec 2012

SPISOVATEL, PAPÍR, SAKO, ZBRAŇ A ZUBNÍ KARTÁČEK

11. července 2012 v 12:01 | Septima Severa |  ► povídky
Umělec nepotřebuje kritiku. Umělec potřebuje ocenění. Když potřebuje kritiku, není to umělec. (Gertruda Steinová)
----
Ale pak není normální žádný umělec, neboť kdyby byl, nebyl by umělcem. Normální lidé netvoří umělecká díla. Jedí, spí, vykonávají rutinované práce a umírají. (John Steinbeck)
----
Nicholas Warren, psychiatr a tvůrce profilů sériových vrahů pro místní policii v Glasgowě a okolí, taktéž příležitostný spisovatel. Seděl u okna, stále z nepochopitelných důvodů držel v ruce zubní kartáček, a pozoroval, jak těžké dešťové kapky sychravého podzimu stékají po skle, aby se na parapetu starého edwardiánského domu shlukovaly do potůčků crčících dolů, kamsi mezi růžové keře na předzahrádce. Vila byla poněkud odstrčená od společnosti, stejně jako tento muž, jehož nepovažovali než za podivína. Zvláštní, kam služba veřejnosti vede. Pokud ne rovnou do hrobu, tak minimálně do dobrovolného vyhnanství.

Múzy kurtizán (malá ochutnávka)

3. července 2012 v 20:54 | Septima Severa |  ► povídky
Že momentálně nepíšu, jak si blog píská, to je asi každému z vás jedno. Avšak už něco přes rok mám na stole rozdělaný projekt nazvaný prozatím Múzy kurtizán (také tomu nejspíš toto jméno i zůstane). Věnovala jsem ho Polgaře. Jen ho zbývá dopsat.
---
Varování: vulgarita a obscénnost, které prorůstají celým, zatím 80 tisíc znaků dlouhým dílem (ke dni 3.7.2012)
---
---
---
---