Listopad 2014

Blázen (úryvek z novely pracovně nazvané "Arcadia")

17. listopadu 2014 v 17:00 | Septima Severa |  ► povídky
Chtěla si zapálit poslední cigaretu. Snažila se škrtnout zapalovačem, ale nešlo to. Doktor jí nejspíš příliš utáhl obvazy, když se snažil ošetřit její poslední pokus vzít si život. Jenže tehdy jí zrovna to připadalo jako jediné východisko. Jak jinak by se mohla zbavit -
"Ty," zasyčela, když se objevil naproti ní.
Byl vyhublý. To triko, které mu dala onehdy k narozeninám, na něm teď bezmocně plandalo. Avšak na propadlé tváři stále hrál úsměv. "Taky tě rád vidím, sestřičko," řekl.
Zapalovač jí vypadl z dlaně.
Jerred se přiblížil a hrábnul po něm. Musel několikrát škrtnout, než se na konci cigarety objevily první řeřavé uhlíky. Stáhnuv se zpátky na své místo, povzdechl si: "Roni, tys vždycky byla nemehlo."
"Říká můj mrtvý bráška," odfrkla si ona. Tohle by mohla být jedna z jejích světlejších chvilek, poněvadž si opět jednou připustila, že on není reálný. Přesto tam zůstala sedět a dál si ho prohlížela. Studovala všechny ty dávno zaschlé skvrny od barvy, které zpola zakrývaly už i nápis, jejž si nepamatovala. Je to už tak dlouho…
"Pěkně sis to tady vyzdobila," promluvil najednou, prohlížeje si rozmazané hvězdy nad její postelí. Na to si jen slastně potáhla. "Táta vždycky říkal, že nemáš žádnej talent."