Leden 2015

Co po sedmi letech blogování dál?

9. ledna 2015 v 19:38 | Septima Severa |  ► Daily Telegraph (aktuálně)
(c) Mike Keefe, 2009

Na rovinu, i já jsem si v lednu roku 2008 založila blog jako víceméně naivní školačka, která se chtěla pochlubit svým psaním (jež ovšem v mnoha ohledech nestálo zrovna za moc). Možná to byl můj únik z reality, jelikož jsem nebyla moc oblíbená mezi spolužáky. Kamarádů jsem měla poskrovnu a často jsem se stávala terčem posměchu (dnes se tomu říká šikana, ale za nás se to označovalo všelijak). Vždycky bylo jednodušší sedět doma a něco psát, než být venku s kamarády, již však při nástupu oblíbenosti počítačů sami vysedávali u ICQ a hráli počítačové hry.
Základní školu jsem vychodila se samými jedničkami, učení mě bavilo a šlo mi snadno. Už ve druhé třídě jsem sice schytala trojku z pětiminutovky z matematiky a v páté třídě byla po škole jenom proto, že jsme se bavily v lavici, ale pořád mě entusiasmus neopouštěl. Přijímačky na čtyřleté gymnázium mě teprve čekaly, chodila jsem na přípravné kurzy z češtiny. Navíc jsem jako introvert většinu času trávila čtením čehokoliv, co se mi dostalo do rukou - doma mi bylo nejlépe.

Mezi prvními se na blogu objevily články, jež jsem pak zuřivě smazala. Nejspíš bych se za ně ještě teď styděla. Moje první spisovatelské pokusy však také nestály za moc. Vždy tu byla moje snaha zlepšovat se. Napsat dobrou story něco stojí a není to jen "tak zveřejním každou píčovinu, co mě napadne" - ačkoliv připouštím, že nejspíš právě tím se to ze začátku zdálo.