Duben 2016

#jdunatrabanty aneb Trabantem do posledního dechu

12. dubna 2016 v 13:05 | Septima Severa |  ► Daily Telegraph (aktuálně)
Na crowdfundingové záležitosti jsem přispěla už několikrát. Například na Axanar, fanfilm ze škatulky Star Treku, který je teď předmětem žaloby ze strany Paramountu. Taky kamarádovi a kolegovi na cyklocestu do Chorvatska, kterou s ním absolvovala sedmiletá ohařka Ebi. A na trabantí cirkus.
Nejdřív to byla cesta napříč Jižní Amerikou, která začala byrokratickým okénkem v Guyaně (ostatně, ta Káhira v Africe musela být také záživná). Při sledování jejich (ne)pravidelných příspěvků na Facebooku často nešlo než kroutit nevěřícně hlavou a říkat si, jací šílenci se dobrovolně vydají na tak vyčerpávající cestu, v jejíž druhé polovině nejpozději ještě navrch číhá ponorková nemoc. (Ještě před jejich cestou do Ameriky jsem dokonce Danu Přibáňovi psala prosbu, jestli by na PřF UK neuspořádal přednášku o cestě po černém kontinentu. Souhlasil - bohužel však nesouhlasilo vedení, tak jsem se musela smířit s tím, že jednou prostě budu za vola, který se do něčeho vrhne jenom proto, aby byl odmítnut.)
Potom se na Startovači vynořil další, ještě bláznivější projekt - žlutý cirkus chtěl pokořit oranžovou Austrálii a posléze Tichomoří.
Tak proč jim nepřispět?
Za odměnu se mé jméno objevilo na pravém blatníku expedičního trabanta Egu, na což můžu být jedině hrdá (ačkoliv projet Austrálii osobně by taky nebylo od věci).
A nakonec jsem se dočkala i filmu, na který jsem prostě musela jít do kina.