Pár postřehů z Rogue One

16. ledna 2017 v 15:41 | Septima Severa |  ► žvásty, žvásty, žvásty
Kino není zrovna jednou z mých oblíbených destinací. Film si nejlépe vychutnám o samotě a ne tehdy, když nemám kam složit nohy ani ruce, poněvadž jsem z obou stran obložena jako chlebíček. Nicméně to se stalo. I měsíc po premiéře Rogue One: A Star Wars Story byl kinosál až na první dvě řady úplně obsazený. Dodnes jsem nezjistila, jak pod sebe šikovně složit tašku a kabát, abych si z límce ještě dva dny nemusela vyklepávat popcorn. A příště si snad koupím dvě sedadla, abych si mohla pohodlně natáhnout nohy a nestrouhala si kolena o sedadlo v řadě přede mnou.
Nechci psát žádnou recenzi na tento film. Každý fanoušek Star Wars nechť si udělá vlastní obrázek (ale kdo se na Rogue One teprve chystáte, vězte, že tento článek je čistý koncentrát spoilerů). Některé momenty filmu mne však zarážely/bavily/těšily/nudily… škála mých emocí byla opravdu pestrá. O pár těchto momentů bych se proto ráda podělila.


Zaprvé, Wilhuff Tarkin byl v CGI verzi mnohem lepší než živý originál. Ty jeho zarudlé oči, vystouplé lícní kosti? Dokonalé. Zato princeznu Leiu aby jeden v její photoshopové verzi marně hledal.
Zadruhé, základna na Yavin IV by měla být víceméně nonstop v bojové pohotovosti, a proto se nejspíš počítá s tím, že se stíhačky samy natankují. Už se jim někdy stalo, že by některý z pilotů neodstartoval? Takovou ostudu si přeci hrdinně bojující rebelové nemohou dovolit, kolegové by se jim ještě smáli u ohnivé vody - stejně jako se vysmívají chlápkům ve strážních věžích, poněvadž se všemi těmi radary a skenery mají tu nejzbytečnější práci na celé základně.
Zatřetí, opravdu Mon Mothma tak lehce utíká, kdykoliv se objeví první náznaky potíží? A jak se tedy dostala milá dáma do senátu? Omylem? Nebo sexuálním skandálem? Snad se u ní Trump pro svou kampaň neinspiroval.
Začtvrté, bylo potvrzeno, že Darth Vader je tajný masochista. Proč by si jinak pořizoval fešný hrad i na Mustafaru? Na planetě, kde Obi-Wan provedl Anakinovi mistrnou amputaci hned několika končetin? Vilku i s lávovou předzahrádkou může mít zároveň jako upomínku na to, že jeho životní láska Padmé ho až tam sledovala, než definitivně ztratila vůli k životu. Tomu by se mohlo říkat dvojitý masochismus v galaktické praxi.
Zapáté, Dejarik se zásadně hraje s plastovými figurkami, poněvadž partička holo-Dejariku je příliš mainstream.
Zašesté, co všichni vidí na polonahých mimozemšťankách? Dokonce i partyzánští extremisté si najdou chvilku na to, aby mohli slintat nad polonahými tančícími příslušnicemi rasy Twi'lek.
Zasedmé, nejsem sice geniální fyzik, ale jak provedli ten kaskadérský kousek s kolizí? Chápu, že teoreticky by ISS mohl z letové dráhy vychýlit náraz zbloudilého satelitu, ovšem ten by byl určitě větší než hrnek od čaje. Jak malinkatá rebelská korveta pohne se Star Destroyerem, byť vyřazeným z provozu elektromagnetickým impulzem, donutí ho sešrotovat druhý, stále aktivní Star Destroyer a jako třešinku na dortu oba pošle přímo k zemi? Kdyby si rebelové počkali, gravitační pole by si ten kus šrotu přitáhlo do své náruče samo. Ovšem o čas, o ten vždycky jde až na posledním místě.
Zaosmé, anihilace Alderaanu mi stále nedává smysl. Pokud Death Star dokáže jedním generátorem zničit povrch planety, kolik jich vlastně potřebuje k tomu, aby hned po zásahu planeta explodovala jako přetížená trafostanice?
Zadeváté, Orson Krennic. Bez komentáře.
Zadesáté, Darth Vader umí lepší kousky se svou zbraní, než předvedl v duelu proti Obi-Wanovi. Nejspíš chtěl jít na staříka zlehka, což vypadalo jako šermování s násadami od koštěte.
Zajedenácté, zbytečné sběrače vlhkosti na planetě Lah'mu, kam Saw Gerrera poslal Galena s jeho rodinou do úkrytu před Impériem. Vzdušná vlhkost té planety byla snad 99,5%, kromě jeho stálezeleného obilí by mu tam měl vyrůst deštný prales mírného pásu! K tomu přeci nepotřebuji zavlažovací věže určené pro aridní oblasti.
Zadvanácté, kdo by neodolal modrému mléku ze žláz banthy. Vypadá to spíš jako rozpuštěné šmoulí marshmallows. A bez borůvkové příchutě.
A zatřinácté, K-2SO. Nejen že tvůrci nejspíš neumí správně vyčíslovat chemické vzorce, poněvadž síran draselný by měl být K2SO4, ale také to vypadalo, že Sheldon Cooper dostal po Teorii velkého třesku nové angažmá. Vážně, lidi, kde bychom byli bez brutálně upřímné statistiky? Nejspíš bychom se po kolena brodili v krokodýlech, jako to bylo v tom matematickém vtipu…

----
Autorem plakátu je Phil Noto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama