Z deníčku zoologa

23. února 2017 v 13:42 | Septima Severa |  ► literární odpad
Už několik let (přesněji řečeno od 16. srpna 2014) si na Facebooku místo "normálních" statusů píšu takové většinou krátké hlody, jež jsem vznešeně nazvala "Zoologist's Diary". Začátkem letošního února jsem se přehoupla přes první stovku. Za dobu, co si tak (pseudo)glosuji na komunitní síti, jsem napsala, přepsala, odevzdala a obhájila bakalářskou práci, udělala bakalářské státnice, začala pracovat v Národním muzeu, přijali mne k magisterskému studiu a rozdělala svůj velký diplomový projekt o evoluci barevného vidění u paprskoploutvých ryb. Stalo se toho opravdu hodně a rozhodně jsem se v dosavadním životě nenudila.
Rozhodla jsem se, že se s vámi místo nějakých tichých oslav jubilea nad lahvinkou vína pro jednoho podělím o pár zápisků z této edice. Nakonec jsem po pečlivém rozmýšlení vybrala třicet podle mého názoru nejlepších poznámek (bez ohledu na počet označení "to se mi líbí" či komentáře).

(c) Sketching ScienceZoologist's Diary no. 2: Když se vám na hlavu převrhne kbelík s moučnými červy, ale panika ne a ne se dostavit. Která žena by neměla hysterický záchvat při ručním sběru vypasených červů?

Zoologist's Diary no. 6: Je oslovení "axotrotlíci" po třech měsících s axolotly bráno jako láskyplné nebo jako profesionální degradace?

Zoologist's Diary no. 7: Parazitologie spolu s Two Steps From Hell? Vyvážená kombinace podnětů pro mé neuronální synapse.

Zoologist's Diary No. 9: Semestr má být zahájen jedině Ibalginy!

Zoologist's Diary, No. 11: Vítejte ve světě, kde umíte precizně pracovat se spektrofotometrem, ale za boha nedokážete donutit obyčejný kávovar, aby vám vlil trochu toho kofeinu do hrnečku!

Zoologist's Diary, No. 13: Nevím, jestli se smát nebo brečet, ale moje vanilkové rohlíčky letos vypadají jako malá embrya s velkou hlavičkou...

Zoologist's Diary, No. 17: Takový ten pocit, když máte v jeden den od 13:00 zkoušku v budově A a zároveň od 13:00 školení o bezpečnosti práce s chemikáliemi a jedy pro laboratorní embrya v budově B, je prostě k nezaplacení...

Zoologist's Diary, No. 19: Otázka za zlatého bludišťáka - co je to pizzly?

Zoologist's Diary, No. 20: I vědci mají smysl pro humor - aneb když při hledání článků pro vaši práci vyskočí na Oxford journals "How Nemo Finds Home..."

Zoologist's Dairy, No. 21: Jestli ještě jednou uvidím, že Candida albicans je houba, spáchám atentát.

Zoologist's Diary, No. 26:
A: "Zaprvé, mám absťák. Zadruhé, mám absťák. Zatřetí -"
B: "Počkej, budu hádat: máš absťák."
A: "Ne. Pletu si řád, čeleď a rod."

Zoologist's Diary, No. 28: Může mi někdo laskavě vysvětlit, PROČ k obrovskému kvantu článků o ontogenezi paprskoploutvých ryb má z celé Karlovy univerzity přístup JENOM Lékařská fakulta v Hradci Králové?

Zoologist's Diary, No. 34: Když se u pultu s chlazenými rybami dožadujete platýse, ale místo toho řeknete "Jedenkrát Pleuronectes platessa Linnaeus, 1758, prosím"...

Zoologist's Diary, No. 36:
"And remember: Something chases you? Run."
- pohádka o behaviorálních pokusech s imprintingem na velociraptorech.

Zoologist's Diary, No. 40: Nejšílenější je, když 30. července slyšíte "Pojď, za pár minut začíná přednáška o rypouších!"

Zoologist's Diary, No. 43: "A je velryba vlastně paryba nebo ryba?" WTF?

Zoologist's Diary, No. 46: Šestikilometrový výšlap ve skalnatém terénu? To se rovná nataženému stehennímu svalu a naražené pr*eli.

Zoologist's Diary, No. 48: Shit, právě jsem na papíře viděla alygátora místo aligátora. Je na čase začít lidi mlátit pravidly pravopisu po palici.

Zoologist's Diary, No. 54: "Vitamíny Centrum pro muže a ženu. Protože on potřebuje vitamin B na srdce a ona více železa na kosti..." - jistě, poněvadž ženy přeci nemají srdce a muži jsou bezpáteřní.

Zoologist's Diary, No. 57: ... Proč se mnohonožky nedodávají trvanlivějším obalu? Na tyhle se stačí jenom křivě podívat a ony se hned rozpadají na jednotlivé tělní články!

Zoologist's Diary, No. 59: Pravidla zoologické nomenklatury prostě musíte milovat - to, co vám nebylo jasné předtím, nechápete ani po jejich přečtení, a to, co jste vždy považovali za samozřejmé, vlastně vůbec neplatí. Punk is not dead.

Zoologist's Diary, No. 62: To zase jednou vidina příjemné noci u JSTOR, SFX, Archive a Scholaru... a nesmrtelné FishBase... aneb předposlední kapitola závěrečné práce se blíží!

Zoologist's Diary, No. 65: Ještě nikdy mi nehrabalo tak solidně, jako když potřebuju vytvořit a srovnat citace do zdrojů...

Zoologist's Diary, No. 68: Nejsem si jistá, jestli zrovna pokus o pochopení dilatace času v souvislosti s horizontem událostí je dobrým odreagováním po celém dni stráveném nad balky bělozubek, rejsků, myší a dalších hlodavců...

Zoologist's Diary, No. 73:
A: "Tak nám vyjmenujte nějaké druhy sladkovodních ryb."
B: "Kostlín, kaproun, jeseter, lín, cejn, okoun, amur, kapr, Michael Phelps..."

Zoologist's Diary, No. 76: Profesionální degradace? To je, když na vás z kompostu vyskočí skokan a vy se nedokážete rozhodnout, zda je to skokan hnědý, skokan zelený, či jejich hybrid... Děkujeme, pane docente.

Zoologist's Diary, No. 92: No prosím, aby arachnofobikovy noční můry nebyly tak zlé, pojmenovali indičtí kolegové nový druh pavouka Eriovixia gryffindori...
Ano, po Godriku Nebelvírovi, paní Rowlingová. Po Nebelvírovi.

Zoologist's Diary, No. 93: "Jenom netuším, proč sbírám zrovna brouky... Ale je to [rozhodně] lepší než sbírat pokémony."

Zoologist's Diary, No. 94: Registrace na konferenci 1 z 2 (50%). Prosíme, nevypínejte počítač.

Zoologist's Diary, No. 96: Jak postupovat při obstarávání materiálu na pitvu z cyklu "Srovnávací anatomie obratlovců"? Evidentně se zaběhne do Lidlu a koupí se kuře chlazené bez drobů. Kde to sakra jsme?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daisy | Web | 23. února 2017 v 14:18 | Reagovat

A to víš, že jsi nejspíš genius? Jako tohle vymyslet je hodně dobrý! Akorát mám dojem, že to 90 % lidí vůbec nepobere :D.. Nejvíce se mi líbí vanilkové rohlíčky a chlazené ryby :D :).

2 Eliss | Web | 23. února 2017 v 15:30 | Reagovat

Nejlepší je to s těmi pokémony :-D

3 Karol Dee | Web | 23. února 2017 v 16:57 | Reagovat

Pavouk pojmenovaný po Gryffindoru, to je dobré. :D Možná se naopak snažili vzbudit v arachnofobicích nějaké přívětivější asociace.

4 Storycollector | Web | 26. února 2017 v 12:52 | Reagovat

Nevím, jestli mám raději axotrotlíky nebo nebelvírského pavouka.

Víš že tvůrce pokemonů v dětství sbíral brouky? Takže je to vlastně stejné. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama